Yhteystiedot

TOIMISTO PALVELEE
Suupantie 2 A 10, Pirkkala
Avoinna ma–ke klo 9–13 ja sopimuksen mukaan

POSTIOSOITE
Suupantie 2 A 10, 33960 Pirkkala

LUKIJAN ASIAKASPALVELU
konttori@pirkkalainen.fi
Jakelu: Taajama-alueet keskiviikkoisin SSM Sisä-Suomi Oy
Jakelupalautteet: 0400 859 766 ja ssmsisasuomi.fi/fi/jakelupalaute

JUTTUVINKIT JA UUTISET
pirkkalainen.fi/juttuvinkki
toimitus@pirkkalainen.fi
0400 991 513

MAINOSTAJAN ASIAKASPALVELU
pirkkalainen.fi/mainostajalle
ilmoitukset@pirkkalainen.fi
050 567 5374
Ilmoitusten viimeinen jättöaika ma klo 12
Yhdistyspalstan viimeinen jättöaika ma klo 10

SÄHKÖPOSTIT
Toimitus: toimitus@pirkkalainen.fi
Mainosmyynti: ilmoitukset@pirkkalainen.fi
etunimi.sukunimi@pirkkalainen.fi

Pirkkalainen on osa Pirmediat-mediaryhmää. Pirmedioihin kuuluvat Pirkkalaisen lisäksi paikallislehdet Akaan Seutu, Lempäälän-Vesilahden Sanomat, Oriveden Sanomat, Sydän-Hämeen Lehti ja Ylöjärven Uutiset sekä paikalliset radiokanavat SUN Radio ja Tampereen Kiakkoradio.

Henkilökuntamme

Päätoimittaja
Antti Jokinen
antti.jokinen@pirkkalainen.fi
040 529 2892

Toimittaja
Sanni Harmanen
sanni.harmanen@pirkkalainen.fi
0400 991 513

Toimittaja
Anna Haapavaara
anna.haapavaara@pirkkalainen.fi
044 755 7305

Ilmoitukset, laskutus, konttori
Ulla Sainio
ulla.sainio@pirkkalainen.fi
050 567 5374

Ilmoitukset, laskutus, konttori
Jaana Juuti
jaana.juuti@pirkkalainen.fi
040 592 2055

Laskutusosoitteemme

Pirmediat Oy, 0150723-3

1. Verkkolaskut
Verkkolaskuosoite: FI8352280320066124
Operaattori: Osuuspankki Lempäälä M (OKOYFIHH)
Aineistomuoto: Finvoice
Merkitkää laskun viitteeksi Pirkkalainen.

2. Sähköpostin liitteenä lähetettävät laskut
Laskut tulee lähettää sähköpostin liitetiedostoina PDF-muodossa (max. 5MB/tiedosto) osoitteeseen: 01507233@scan.netvisor.fi
Laskulla tulee olla seuraavat osoitetiedot:
Pirmediat Oy
01507233
PL 100
80020 Kollektor Scan
Merkitkää laskun viitteeksi Pirkkalainen.
Mikäli lasku sisältää liitesivuja, niiden tulee olla samassa tiedostossa varsinaisen laskun kanssa.

3. Paperilaskut
Laskulla ja kirjekuoressa tulee olla seuraavat osoitetiedot:
Pirmediat Oy
01507233
PL 100
80020 Kollektor Scan
Merkitkää laskun viitteeksi Pirkkalainen.