Laita lelut ja pieneksi jääneet vaatteet kiertoon – MLL Pirkkalan lastentarvikekirpputori palaa suurempana kuin ennen

Myyjäksi voi ilmoittautua yhdistyksen nettisivujen kautta.

SUUPANNIITYN koululla kaupataan käytettyjä lastenvaatteita ja muita tarvikkeita lauantaina 25. maaliskuuta. Kuvassa Pereen päiväkodin pulkkaparkki. Kuva: Sanni Harmanen

ON aika kaivaa vanhat lastenvaatteet ja käyttämättömät lelut kaapin perältä ja laittaa ne kiertoon. Mannerheimin lastensuojeluliiton Pirkkalan paikallisyhdistys järjestää jälleen suursuosiota nauttineen lastentarvikekirpputorinsa lauantaina 25. maaliskuuta.

Yhdistyksestä lupaillaan, että tällä kertaa kirppis järjestetään aiempaa isompana. Tapahtumapaikkana on Suupanniityn koulu.

Myyjiksi halajavat yksityishenkilöt voivat ilmoittautua kirpparille lomakkeella, joka löytyy yhdistyksen kotisivuilta. Tarjolla on rajattu määrä myyntipaikkoja, ja lomake suljetaan, kun paikat ovat täynnä. Maksulliset myyntipaikat ovat yhdistyksen jäsenille hieman halvempia kuin muille.

Lastentarvikekirpputori Suupanniityn koululla (Urheilutie 5) la 25.3. klo 11–13.30. Järj. MLL Pirkkala.